KDO JE MO.

KDO TO VŠECHNO SPÍSKAL?

Ahoj kamarádi.

Jmenuji se Monika Fleknová, nebo taky pro přátele jen Mo :-) Bydlím v srdci Moravského Krasu v malé vesničce s názvem Kotvrdovice a jsem maminka, manželka a tak trochu švadlena:-)

Zabývám se upcyklací starého oblečení, které by nemělo využití a tvořím z něj tašky, kabelky, batohy a další.

Můj občasný koníček, který jsem objevila na začátku mateřské dovolené se časem stal naprostou závislostí. Nedokážu si představit den, kdy bych něco nevytvořila.

Mé začátky byly velmi krušné, nic se mi nedařilo, často jsem odbíhala také k opracovávání dřeva, ale najednou šití opět vyhrálo. A protože jsem velmi ale veeelmi tvrdohlavá řekla jsem si že to prostě dokážu. Řekla jsem si, že to nevzdám a i když pro mě dřív bylo učení utrpení, nyní je to  naprostá samozřejmost a učení a zdokonalování řemesla se stalo denodenní zaležitostí.

 

Zároveň jsem se ale musela zamyslet nad tím, z čeho a jak šiju. Čímdál víc si uvědomuju pojmy jako "udržitelnost" a "ekologie". V tom mne také utvrdily mé toulky po sekáčích. (Protože já se považuju za sekáčovou královnu :-D) Všude je toho tolik, a stále nové a nové kousky oblečení, které kvůli flíčku na rukávu, ztratilo na atraktivitě. Stejně tak kabáty, či bundy, které ale vyšly dávno z mody a jsou předurčené k tomu dělat parádu, tak akorát v tom sekáči.

V tom mě to napadlo. Co takhle využít ty krásné vzory a pevnost materiálu kabátů, svetrů, kalhot a dalších a přeměnit je na něco tak užitečného jako jsou batohy nebo tašky. 

Moc si užívám ty příběhy starých kabátů. Občas na mě při párání vykoukne stará vstupenka do divadla z roku 1966, někdy i pětikoruna, propiska a další poklady co bývalí majitelé zapomněli v kapse. A hned si říkám, jaký příběh ten kabát nese :-)

Vidím v mé práci velký smysl a jsem vděčná za Vaši podporu.

Vaše Mo